Browsing Tag

Azdren Llullaku

Llullaku refuzoi Superioren, e ardhmja në Bjellorusi

Azdren Llullaku u largua nga Astra dhe pret të vendosë për të ardhmen e tij. Ofertat nuk i kanë munguar, madje as nga Superiorja. Vetë sulmuesi e ka pohuar se Partizani e Kukësi janë interesuar për të, por sigurisht që nuk është e lehtë…

Llullaku në finale, BBR “barrikadë” Krasnodarit

Sokol Cikalleshi sot shënoi dhe i dha kualifikimin Akhisarsporit në finalen e Kupës së Turqisë, por nuk është i vetmi shqiptar që ka bërë një arritje të tillë ditën e sotme. Edhe Azdren Llullaku ka kaluar në finale, pasi Astra eliminoi…

VIDEO | Traversë dhe asist vendimtar, Llullaku nderon Astran

Azdren Llullaku nuk ishte preferuar titullar nga Astra, por kjo nuk e ka penguar sulmuesin anësor të ndihmojë skuadrën e tij të fitojë në transfertë kundër Sepsi. Dy minuta para përfundimit të kohës së rregullt ai dha asistin e golit të…

Një foto që flet, Azdren Llullaku rikthehet në kombëtare

Azdren Llullaku do të jetë një nga risitë e kombëtares për ndeshjet me Turqinë dhe Andorrën. Sulmuesi i Astras shënoi ditën e djeshme golin e gjashtë sezonal dhe ka qenë mjafti i motivuar, pasi trajneri Kristian Panuçi e ka përzgjedhur dhe…

VIDEO | Rikthehet Llullaku, supergol dhe festë me shqiponjë

Azdren Llullaku është rikthyer te goli, teksa ka barazuar përkohshësisht sfidën ndaj Kraiovës, të cilën në fund, Astra arriti ta fitonte me shifrat 1-2. Fillimisht ishin vendasit që kaluan në avantazh, por në minutën e 76-të ishte…

Llullaku i dëshiruar në merkato, i del emri në Turqi

Azdren Llullaku është pjesë e Astra në Rumani dhe ky sezon po shkon mirë për sulmuesin shqiptar, pasi ka arritur të shënojë pesë herë për skuadrën e tij. Nisur nga shifrat e regjistruara, kanë nisur të qarkullojnë edhe zërat e parë të…

VIDEO | Llullaku hero në Kupë, eliminohen Balaj dhe Gavazaj

Azdren Llullaku ka qenë vendimtar në kualifikimin e Astras në Kupën e Rumanisë. Sulmuesi shqiptar realizoi dy gola në fitoren 3-4 që skuadra e tij mori kundër Universita Kluzh. Ndeshja nuk nisi mirë për Astrën, që pësoi tre gola për tetë…