Browsing Tag

Augsburg

Roma merkato te Augsburgu, synohet pasuesi i Kolarov

Roma po mendon të përforcojë mbrojtjen me një lojtar të kampionatit gjerman. Bëhet fjalë për futbollistin e Augsburgut Filip Maks. Mbrojtësi i krahut të majtë po spikat prej vitesh me ekipin gjerman dhe shikohet si pasuesi ideal i…

VIDEO | Hap fals i Dortmundit, Bajerni gati të përfitojë

Borusia Dortmund i ka dhënë fund një ecuria prej shtatë ndeshjesh pa humbje në Bundesligë, teksa janë mundur 2 – 1 në transfertën kundër Augsburgut. Koreani Ji-Dong ishte autori i një dopiete për vendasit, ndërsa golin e nderit për…

Bajerni “vret” ligën? Jo, i pari është Augsburgu!

Historikisht, Bajerni është akuzuar si klubi i cili e “vjedh” pa mëshirë kampionatin gjerman. Duke pasur kapacitetet më të mëdha në çdo aspekt krahasuar me rivalët, rekordmenët, ndër vite, kanë transferuar yjet më të mëdhenj të Bundesligës.…