Browsing Tag

Arber Mehmetllari

Kroatët bëjnë shqiponjën, Tuci e Mehmetllari në finale

Një ditë më parë Sokol Cikalleshi dhe Azdren Llullaku siguruan kalimin në finalet  e Kupës në Turqi dhe Rumani, ndërkohë që sot janë dy lojtarë të rinj shqiptarë që kanë festuar në Kroaci. Indrit Tuci dhe Arbër Mehmetllari i janë gëzuar…

Lokomotiva “fluturon” me shqiptarë, Tuci gol e asist

Lokomotiva e Zagrebit, ajo e të rinjve, ka marrë kryesimin e kampionatit. Skuadra e dyshes kuqezi, Arbër Mehmetllari dhe Indrit Tuci, mundi me rezultatin 0-3 NK Zagreb dhe tashmë ka një pikë më shumë se Hajduku i Splitit. Këta të fundit u…

Mehmetllari e Tuci lënë shenjë edhe në derbin e Zagrebit

Barazim në derbin e Zagrebit për 19-vjeçarë, që u mbyll në barazim 3-3. Skuadra e Lokomotivës ishte në avantazh 1-3 , por nuk e ruajti dot epërsinë dhe ndau nga një pikë me Dinamon. Kështu mbetet në vendin e dytë në klasifikim. Nga…

Lokomotiva “flet shqip”, Tuci e Mehmetllari e nderojnë

Lokomotiva e Zagrebit U19 rigjen fitoren dhe sërish protagonistë janë dyshja kuqezi, Arbër Mehmetllari dhe Indrit Tuci. Sulmuesi dhe mesfushori i avancuar shënuan dy golat që i dhanë fitoren skuadrës kroate ndaj ekipit të Istra. Kjo…

Tuci titullar, Mehmetllari dygolësh dhe… mërzi

Arbër Mehmetllari vazhdon të shënojë për të rinjtë e Lokomotivës së Zagrebit. Sulmuesi i transferuar në Kroaci këtë verë realizoi dy herë në takimin e sotëm që skuadra e tij barazoi në transfertë me Varazhdin. Sulmuesi, i cili në…

Lokomotiva i falet shqiptarëve, tre gola kuqezi

Lokomotiva e Zagrebit numëron disa shqiptarë pjesë të ekipit. Me ekipin e parë po spikasin Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati, kurse dy të tjerë i ka huazuar në Superiore te skuadra e Laçit. Jon Mersinaj dhe Enis Çokaj po luajnë si titullarë me…

Dy talente nga Shqipëria për Lokomotivën e Zagrebit

Lokomotiva e Zagrebit i ka hedhur sytë nga Shqipëria dhe po kërkon për talente. Lirim Kastrati është një nga të rinjtë që po shkëlqen me ekipin e parë dhe ka pasur oferta nga Hajduku i Splitit, që ka arritur të ofrojë deri në 3 milionë…