Browsing Tag

Ansi Agolli

Gurbanov: Partizani i fortë, e ndjejmë mungesën e Agollit

Gurban Gurbanov, trajneri i Karabakut, ka dalë sot para mediave në konferencë për shtyp dhe ka folur për ndeshjen me Partizanin. “E dimë që do luajmë një ekipi të vështirë si Partizani. Edhe me Kukësin patëm probleme vjet, është një ndeshje…

Agolli i jep fund në Azerbajxhan, familja e çon në SHBA

Ansi Agolli i ka dhënë fund një “kapitulli” 9-vjeçar në Azerbajxhan me skuadrën e Karabagut. Në fillim të ndeshjes ndaj Sabail, trajneri i ekipit Kurban Kurbanov ia dha  mbrojtësit shqiptar i dha një fanellë me numrin 317, që është numri i…

Ansi Agolli “amerikan”, nesër ndeshja e fundit

Ansi Agolli pritet të mbyllë bashkëpunimin me Karabak dhe të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sportal.az njofton se mbrojtësi i majtë ka arritur marrëveshjen me Nju Jork Kozmos dhe nesër do të zhvillojë ndeshjen e lamtumirës…

Agolli “flakë” në Azerbajxhan, edhe Xhejms mes yjeve

Ansi Agolli zgjidhet lojtari më i mirë i javës në Azerbajxhan. Mbrojtësi i majtë ishte titullar në takimin e fundit që Karabaku luajti në transfertë kundër Sabaj. Skuadra e tij u ndal në barazim 1-1, por referuar shifrave të grumbulluara…

Lajmi për fund karriere, tani flet Agolli

"Ansi Agolli po mendon ta mbyllë karrierën në fund të sezonit. Për këtë arsye, sezoni aktual do të jetë i fundit për të te Karabaku", shkruhej paraditen e sotme në një faqe tifozësh të Karabakut në Facebook. Një faqe e ngjashme me atë…

Agolli rikthehet me “vrull”, padron i krahut të majtë

Ansi Agolli nuk aktivohej me Karabakun që në fund të muajit shtator, ndërkohë që u rikthye në fillim të dhjetorit në takimin që kampionët në fuqi të Azerbajxhanit fituan kundër Keshla me rezultatin 5-1. Mbrojtësi i majtë ka spikatur dhe…