Browsing Tag

Andrea Pirlo

E rrallë, Andrea Pirlo denoncon sozinë e tij

Sozitë e personave të famshëm janë gjithmonë diçka interesante për t’u parë. Të gjithë shfaqemi kurioz kur dikush ngjan shumë me një futbollist apo një person me ndikim në masë të gjerë. Por ndodh që kjo ngjashmëri e madhe të keqpërdoret…

E ardhmja e Ronaldos? Pirlo jep mendimin e tij

Juventusi është e tashmja dhe e ardhmja e afërt e për Kristiano Ronaldon. Portugezi ka edhe dy vite të tjera në kontratën me bardhezinjtë, por pas kësaj kohe nuk mund të themi se ka ardhur fundi i karrierës. 34-vjeçari ka treguar se është…

Pirlo nis studimet, do bëhet trajner i Juventusit

Andrea Pirlo pasi i dha fund futbollit aktiv, dëshiron të nisë karrierën si trajner. Ish-regjisori i Juvenusit, Milanit dhe Interit është futur në kursin e liçensimit për të fituar të drejtën e marrjes në drejtim të një skuadre…

Jo vetëm Guardiola dhe Zidan, ideja e fundit tundon Juventusin

Objektivi i madh i Juventusit për këtë sezon është fitimi i Champions Ligës. Bardhezinjtë nga Torino do të presin Atletikon e Madridit në shtëpi me datë 12 mars. Ndeshja e parë u fitua nga djemtë e Simeones me rezultatin 2-0 dhe Juventusit…

Pirlo: Juventus pa personalitet, nuk e kuptoj ç’po prisnin!

Humbja 2-0 kundër Atletikos së Madridit ka sjellë zhgënjim në kampin bardhezi. Të rikthesh një rezultat të tillë përballë ekipit të Simeones është tepër e komplikuar, por loja e bardhezinjve la shumë për të dëshiruar. Shumë kritik është…