Browsing Tag

Albi Doka

Probleme për Dokën, Tirana pret përgjigjen e Ngo

Tirana i rikthehet përgatitjeve ditën e premte dhe fillimisht bardheblutë do të punojnë në kompleksin “Skënder Halili”. Më pas ata do të zhvendosen drejt Ohrit, ku do të stërviten në kushte të tjera klimaterike. Sytë janë edhe nga merkato,…

Doka ndjek Tiranën nga tribuna, situata me të dëmtuarit

Tirana zhvilloi një test miqësor pasditen e sotme ndaj Dinamos, ku triumfoi pastër 2-0. Një test pozitiv në përgjithësi për bardheblutë, të cilët i gëzohen rikthimit të sulmuesit, Namdi Oduamadi. Nigeriani duket se e ka lënë pas dëmtimin…

Mauexhe qetëson Memën, “alarmon” një titullar tjetër

Loja me Luftëtarin nuk ishte fort e mirë për Tiranën, që vetëm në fund i shpëtoi humbjes. Në kampin bardheblu tani po mendojnë për ndeshjen e radhës me Skënderbeun, përballje që zhvillohet të premten prej orës 18:00. Trajneri Mema duhet të…

Një derbi që në vegjëli, Doka-Bardhi sfida më vete

Tirana dhe Partizani përgatiten për derbin e kryeqytetit, që do të zhvillohet ditën e premte. Atmosfera në ekipe është shumë e mirë dhe të gjithë duan të fitojnë ndeshjen e sezonit. Bardheblutë kërkojnë fitoren, që mungon prej katër…