Browsing Tag

Albano Aleksi

Rinovimi dhe triumfi me Laçin, Aleksi flet hapur

Albano Aleksi u shpall njeriu i ndeshjes në përballjen Luftëtari-Laçi. Mesfushori dha asistin për Dungën, ndërkohë që Laçit i ka shënuar në të shkuarën. Ai foli në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, ku preku edhe temën e rinovimit të…

VIDEO | Ramadani ironi për aleancat, Aleksi imiton Evran

Futbollisti i Luftëtarit, Albano Aleksi, ka ndarë së fundmi një video të shkurtër në “Instagram” me ndjekësit e tij. Mesfushori fierak ndodhet në autobusin e skuadrës gjirokastrite dhe pranë ka kolegun e repartit, Behar Ramadanin.…

Luftëtari sytë nga Apeli, Aleksi pikëpyetja e madhe

Luftëtari pret të shtunën Skënderbeun në shtëpi dhe synon marrjen e pikëve të plota. Gjirokastritët ndërkohën presin lajme të mira nga Komisioni i Apelit dhe shpresojnë që t’i përgjysmohet dënimi mesfushorit Albano Aleksi, një lojtar mjaft…

Dënim i dyfishtë për Albano Aleksin, Luftëtari del me vendim

Luftëtari ka dalë me një qëndrim pas dënimit që Komisioni i Disiplinës dha për mesfushorin Albano Aleksi. Ky i fundit, për sjellje jo korrekte ndaj zyrtarëve të ndeshjes, u pezullua me katër ndeshje dhe do të jetë një mungesë e rëndësishme…

Aleksi: I dhuruam një pikë ekipit më të mirë në Shqipëri!

Albano Aleksi arriti të shënojë një gol me vlera për Luftëtarin, por në fund skuadra e tij mori vetëm një pikë. Mesfushori shënoi edhe në Laç para dy javësh, ndërkohë që analizon pikën e marrë ndaj bardhebluve në transfertë. “Bëmë një…