Browsing Tag

Adidas

Juventusi nuk ndalet, skenar i bujshëm për Pol Pogba

Juventusi po lëviz shumë këtë merkato, me bardhezinjtë që pasi kanë siguruar Ramsejn prej kohësh, janë shumë pranë nënshkrimit edhe me Rabio e De Ligt. Gjithsesi, ëndrra e madhe e "Zonjës së Vjetër", është padyshim rikthimi i Pol Pogba.…

30 vite së bashku, rinovim rekord mes Realit dhe Adidas

Reali Madrid dhe Adidas kanë gjetur akordin për rinovimin e bashkëpunimit. Marrëveshja e re do të vijojë deri në vitin 2028, ndërsa shifrat janë të majme. Gjiganti sportiv gjerman do t’i paguajë klubit spanjoll 120 milionë euro në vit…

Rinovimi rekord, Juventusi bën “goditjen” e radhës

Një lajm i mirë për Juventusin, sidomos për financat e klubit italian. Bardhezinjtë kanë rinovuar kontratën e tyre me Adidas deri në 30 qershor të vitit 2027. Zgjatja e marrëdhënies me gjigantin sportiv gjerman do të sjellë në arkat e…

Reali duhet të nxitojë për Mbape, zbulohet shkaku kryesor

Reali i Madridit po përballet me një situatë të vështirë sa i përket çështjes së marketingut dhe shitjes së bluzave. Largimi i Kristiano Ronaldos ka ulur ndjeshëm numrin e bluzave të shitura dhe kjo ka sjellë dhe reagimin e kompanisë…