Start i mbarë, Flamurtari fiton miqësoren e parë

0

Flamurtari ka luajtur sot miqësoren e parë sezonale, ku në Maqedoni është ndeshur me Makedonijan, skuadër e saporënë në divizionin e dytë.

Kuqezinjtë fituan 3-2, me gola nga Franc Veliu dhe të futurit në pjesën e dytë, Ardit Hoxhaj e Kamara.

Trajneri Duro provoi të gjithë lojtarët, duke marrë sinjale të mira nga sulmi, ku prej miqësores së ardhshme do të jetë gati edhe Danilo Alvesh.

Flamurtari – Makedonija GP     3-2

Shënues: Veliu, Hoxha, Kamara .

Formacioni titullar: Nurkoviç; Jakovljeviç, Bicaj, Veliu, Mersini; Siljanovski, Useini, Pollozhani, Musta; Zhufo, Bushiç.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online