VIDEO/ E teproi me gjuhën e përdorur! Kroacia vendos nderin e Ballkanit në vend, eliminon Kanadanë nga Botërori

Shumë ishte folur përpara ndeshjes mes Kroacisë dhe Kanadasë. Trajneri i këtyre të fundit e teproi me gjuhën e përdorur pas ndeshjes me Belgjikën, teksa u shpreh: “Tani do të shkojmë për të q… kroatët”. Por në fakt Kanadaja do të eliminohej nga Botërori pas këtij takimi.

Goli i parë do të shënohej nga Alfonso Davies në minutën e dytë. Kroatët përmbysën gjithçka falë golave të realizuara nga dopieta e Kramaric, Livaja dhe Majer. Kombëtarja e Dalic vendosi nderin e Ballkanit në vend, ndërsa Kanadaja ka prerë biletën e kthimit nga Katari. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online