Skocia nuk fal në derbi dhe i vështirëson punët Anglisë, “tre luanët” largohen në paqe nga Glasgow

Derbi britanik u paraqit ashtu siç edhe pritej, me shumë duele dhe i luftuar nga të dyja krahët. Skocia nuk fal në këtë duel me Anglinë dhe ua vështirëson edhe më shumë punët “tre luanëve”. Këta të fundit janë ndarë në paqe 0-0 nga Glasgow, duke humbur kështu mundësinë për të mbyllur njëherë e mirë diskutimin mbi kualifikimin në grupin D.

Kombëtarja e udhëhequr nga Southgate renditet e dyta në klasifikim dhe në ndeshjen e fundit me Republikën Çeke do të vendosë përfundimisht se cila skuadër do e mbyllë në krye të grupit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online