Skandal në Angli, 24 vite burg për trajnerin që abuzoi me fëmijët!

0

Skandal i bujshëm në Angli, teksa ish-trajneri i moshave të Sauthemptonit është shpallur fajtor dhe është dënuar me 24 vite burg.

Bob Higins është shpallur fajtor për abuzimin me 24 lojtarë të moshave të Sauthemptonit. Një ngjarje që ka shkaktuar një skandal të vërtetë në ishull.

Fëmijët e abuzuar kanë dhënë dëshmitë e tyre në gjykatë, ku kanë pranuar se janë kërcënuar nga ish-trajneri dhe kanë qenë të frikësuar nga ai. Një skandal i madh në futbollin anglez. Deklaratat e viktimave e kanë fundosur Higins.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.