Siti marrëveshje me gjigantin gjerman, 65 milionë euro përfitime

0

Mançester Siti ka zyrtarizuar ditën e sotme marrëveshjen me gjigantin gjerman “Puma”, i cili do të veshë “Citizens” për 10 vitet në vazhdim. Kontrata do të jetë 10-vjeçare dhe Mançester Siti do të përfitojë plot 65 milionë sterlina në sezon.

Fanellat e para nën logon e “Pumas”, do të mbahen veshur për herë të parë në turin aziatik, që ekipi i Guardiolës do të zhvillojë në verë, në kuadër të sezonit të ri.


Ditën e sotme, shefi ekzekutiv i “Pumas” ka bërë dhe foto me lojtaren e ekipit të femrave të Mançester Sitit, Paulin Bremer, si dhe me kapitenin e ekipit të meshkujve, Vinsent Kompani.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.