Kolgega: Koha që Dinamo të kthehet në elitë!

0

Dinamo do vendin e dytë dhe po zhvillon një betejë në distancë me Besëlidhjen. Blutë këtë javë do të luajnë në transfertë me Erzenin, kurse lezhjanët presin Korabin. Skuadra e drejtuar nga Igli Allmucca do tentojë të marrë pikët e plota në “Tofik Jashari”.

Mesfushori Erald Kolgega flet për “SportEkspres.com” dhe e shikon si një ndeshje të vështirë atë me Erzenin. “Çdo transfertë ka qenë e vështirë në të gjitha këto ndeshje të fazës së tretë dhe Dinamo ka bërë më të mirën e saj. Jemi në rivalitet të plotë me Besëlidhjen për vendin e dytë dhe e besoj se pas fitores këtë javë me Erzenin në Shijak do jemi më pranë synimit tonë. Javën e fundit presim Besëlidhjen dhe do tregojmë se e meritojmë këtë vend”, deklaron Kolgega.

Dinamo në fillim të sezonit synonte Superiore, por nuk ia doli dot. Në lidhje me këtë Kolgega shton: “Objektivi ynë quhet i realizuar me vendin e dytë në grup. Vllaznia u tregua skuadër më e mirë dhe e meritoi ngjitjen në Superiore. Sezonin tjetër Kategoria Superiore do të jetë objektivi ynë final, sepse mendojmë se ka ardhur koha që Dinamo të luajë në elitë”.

AGRON KAJA

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.