Shpërthen Poçetino: Lojtarë qaramanë, punoni ose shporruni!

0

Totenhemi mposhti Fulhemin dhe arriti fitoren e dytë në kampionatin anglez. Mbas fitores me rezultatin 3-1, Mauricio Poçetino shigjetoi rezervat e ekipit dhe tregon zgjidhjen e vetme për to.

Punë dhe impenjim për të pritur rastin që do u paraqitet, ose të bëjnë gati valixhet dhe të largohen.

“Lojtarët që nuk luajnë duhet të presin shkarkimin tim, ose të gjejnë një ekip tjetër. Jam i hapur për transferimin e tyre, por nëse duan të qëndrojnë, kërkoj një impenjim të madh nga ana e tyre. E kuptoj që kush nuk luan, është i zhgënjyer, por jam lodhur duke folur për ata që duan të largohen”, përfundon trajneri argjentinas i Spursave.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.