Shkëndija ka me se të krenohet, Ibraimi mbret i dy raundeve të para

Shkëndija arriti që të merrte një kualifikim historik nga Sherifit të Tiraspolit. Skuadra tetovare po bën mirë në arenën ndërkombëtare dhe tani do të ndeshet me RB Salcburg në raundin e tretë kualifikues të Championsit.

Veç kualifikimit, kuqezinjtë kanë dhe një arsye tjetër që të krenohen, pasi lista e shënuesve më të mirë në Ligën e Kampioneve kryesohet pikërisht nga një lojtar i Shkëndijës. Besart Ibraimi është autori i pesë golave këtë edicion në kualifikueset e Championsit dhe është në krye të listës së shënuesve. Ibraimi realizoi 4 gola në raundin e parë dhe një gol në përballjen me Sherifin, duke u kthyer në lojtarin më të rëndësishëm të  kuqezinjve.

Pas Ibraimit në listën e golashënuesve është sulmuesi i skuadrës së Ludogorets,Jakub Suierczok, me 4 gola. Më pas vijnë katër lojtarë me nga tre gola,duke nisur nga Cicilia i Suduvas, Edouard i Selltikut, Radonjiç i Crvena Zvezdës dhe Strandberg i suedeze të Malmoes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online