Shkëmbi: Tirana është e fortë, e ardhmja varet nga rezultatet

Teuta mori vetëm një pikë në transfertën me Flamurtarin, por duke qenë se luhej në transfertë mund të konsiderohet një rezultat pozitiv. Për trajnerin Bledi Shkëmbi është e rëndësishme vazhdimësia dhe këtë e shpreh në një prononcim për “Supersport”

“Vazhdimësia është shumë e rëndësishme për një ekip. Pavarësisht problemeve që Tirana ka pasur, në pjesën e pikëve, pasi lojërat i ka pasur të mira, mendoj i njoh mirë dhe janë një ekip i fortë. Ne do vazhdojmë me dëshirë për të kërkuar fitoren”, thotë mes të tjerash trajneri korçar.

Kur përmendet fjala titull Shkëmbi kërkon të shmanget. “Kur i shikon ekipet nga jashtë, të krijohet ideja se janë aty-aty. Në fund të dy fazave do shohim se ku mund të shkojmë”, shprehet tekniku i Teutës, që në fund ka folur edhe për të ardhmen e tij.

“Dëshira është e madhe, aq më tepër që kemi gjetur një ambient dhe kushte shumë të mirë. Nëse do thosha jo, nuk është normale. Pjesa e trajnerit është e vështirë, duhet të kesh rezultate për të vazhduar gjatë. Do mundohemi të bëjmë mirë, më pas të shohim”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online