Salihamixhiç, drejtori i ri sportiv i Bajernit

Hasan Salihamixhiç është emëruar drejtori i ri sportiv i Bajernit të Mynihut, duke marrë vendin e lënë bosh nga Matias Zamer.

Boshnjaku 40-vjeçar është një emër shumë i njohur, pasi ka luajtur për Bajernin në periudhën 1998-2007, duke fituar 6 tituj kampionë, 4 kupa dhe mbi të gjitha Ligën e Kampioneve dhe Kupën e Botës për Klube në vitin 2001.

Salihamixhiç ka qenë ambasador i Bajernit dhe ishte me skuadrën në turneun aziatik, ndërsa në përzgjedhjen e tij ka ndikuar popullariteti i madh mes tifozëve, si dhe fakti që flet edhe anglisht e italisht.

Natyrisht, Karl-Hainc Rumenige dhe Uli Hënes mbetet kokat e Bajernit dhe do të shërbejnë si ndërlidhje mes skuadrës, trajnerit dhe bordit drejtues, ku është përfshirë tashmë edhe Salihamixhiç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online