Runej, kthimi i një legjende

Rreth 4900 ditë pas golit të parë në Premier Ligë, Uejn Runej kthehet në shtëpi dhe e bën në mënyrë perfekte, duke shënuar sot në fitoren 1-0 kundër Stouk Sitit.

Ishte fundi i pjesës së parë, kur Runej u gjend i vetëm në zonë dhe me kokë gjuajti bukur, duke shënuar golin vendimtar, që bëri të shpërthente Goodison Park.

Plot 13 vite distancë, iku si një djalosh me të ardhme të madhe dhe shënoi pa fund te Mançester Junajtid, ku mbajti edhe shiritin e kapitenit. U largua nga Mançesteri kur e pa se nuk e kishin më në plan të parë, ndërsa tek Evertoni i ofruan mbi të gjitha shumë dashuri, ajo që zgjodhi Runej, përtej milionave pa fund që i ofronin nga Kina apo ndonjë kampionat tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online