Rrëmujë me Fekir, Lion: Nuk ia kemi shitur Liverpulit!

Mbrëmjen e djeshme bëri xhiron e rrjetit lajmi se Nabil Fekir është një lojtar i Liverpulit. Klubi anglez ka arritur marrëveshjen me Lionin për rreth 60 milionë euro, ishte pak a shumë lajmi që u raportua në gjithë mediat sportive, duke marrë si burim L’Equipe, mjaft e informuar dhe korrekte në raportimin e lajmeve.

Megjithatë, sot Lioni ka dalë me një deklaratë zyrtare për shtyp, duke mohuar prerë marrëveshjen me Liverpulin. “Lajmi i përhapur në media në lidhje me transferimin e Fekir te Liverpuli është fals dhe e përgënjeshtrojmë kategorikisht”.

Natyrisht, mbetet për t’u parë kush gënjen, por realisht Lioni ka precedent me Lakazet, sepse vjet në 2 korrik e mohoi kategorikisht shitjen te Arsenali dhe në 5 korrik e zyrtarizoi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online