Roshi-Grezda-Sadiku çmendin “scout” dhe menaxherë në Antalia!

2

 

Paraqitja super e Eros Grezdës, Armando Sadiku por edhe Odise Roshit ka bërë që menaxherët e pranishëm në stadiumin modern në Antalia, që ishin aty për të ndjekur më shumë futbollistë të përfaqësueses së Luçeskut, e kanë mbyllur duke mbajtur më shumë shënim për kuqezinjtë. Dhe, Grezda ishte lojtari që u mbajt më shumë në gojë, sipas asaj që ka mësuar gazeta. Por, fjalë të shkëlqyera edhe për Sadikun, me dopietën e tij, por edhe për fierakun.

Dhe, duke parë se të tre futbollistët janë lehtësisht të arritshëm në merkaton e dimrit ose të verës, ndoshta shumë shpejt mund t’i shohim në një kampionat tjetër. Pikërisht Sadiku ishte pranë transferimit në kampionatin rus, anglez, apo edhe gjerman e grek, përpara se të firmoste me Legian e Varshavës. Në anën tjetër, edhe Roshi është kërkuar nga disa skuadra, teksa Grezda pritet të transferohet në Serinë A, ku veç Lacios ka edhe ekipe të tjera që kanë shfaqur interes.

You might also like
2 Comments
  1. Alban says

    “Dhe, Grezda ishte lojtari që u mbajt më shumë në gojë[…]”
    Po ç’ja fusni kot ore?! I vetmi lojtar që vlen të përmendet është Roshi. Ishte lojtari i ndeshjes.

    1. Sport Ekspres says

      Roshin e njohim, e dime c’di te beje, ndersa Grezda po habit

Your email address will not be published.