Ronaldo mund Mesin e Nejmarin, shpallet sërish Futbollisti i Vitit

Kristiano Ronalfo është shpallur Futbollisti më i mirë në botë për të dytin vit rresht, duke mundur Mesin dhe Nejmarin dhe duke marrë çmimin e dhënë nga FIFA sot në Londër.

Është një vlerësim i merituar për Ronaldon, që vazhdon të luajë në nivele të jashtë zakonshme dhe në pranverë festoi titullin kampion në Spanjë dhe triumfin në Champions League me Realin e Madridit.

Deri tani, Ronaldo ka shënuar 44 gola për klub e kombëtare në vitin 2017, si dhe shënoi dy herë në finalen e Champions League.

Cristiano Ronaldo turned up with girlfriend Georgina Rodriguez and  son Cristiano Jnr at FIFA's The Best Awards

The Portuguese forward has enjoyed another remarkable year, helping Real Madrid win La Liga and the Champions League

Ronaldo rocked up to the event in a relaxed mood. The  Madrid star was the favourite to retain his player of the year crown

Barcelona star Lionel Messi arrived with his wife but he failed to pick up the FIFA men's player of the year crown in London

Messi poses for a photograph with wife Antonella Roccuzzo on arrival at the star-studded gala on Monday evening

Ronaldo shakes hands with rival Messi while the Madrid man's son watches on ahead of the awards ceremony

The two rivals' and their entourage sit alongside each other as the final few people make their way into the London Palladium 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online