Rikthehen emocionet e Championsit, këto janë ndeshjet e sotme

0

Normalisht që nga faza e grupeve dhe në vijim Champions League është shumë më interesante, për faktin se nisin aventurën e tyre skuadrat më me emër në Europë, apo më saktë ata që konsiderohen si pretendentë për të marrë trofeun në fund.

Edhe këtë edicion pritshmëritë janë maksimale për eventin më të madh për klube në kontinentin e vjetër. Normalisht që ka skuadra surpriza, por dhe rikthime të bujshme.  Për t’u veçuar se këtë edicion ndeshjet la ndryshuar orari i ndeshjeve, teksa dy takime do të startojnë në 18:55 ndërsa pjesa tjetër në orën 21:00.

Nga ndeshjet e ditës së sotme mund të veçohet takimi i Grupit B mes Interit dhe Totenhemit, zikaltrit rikthehen pas shumë vitesh në Ligën e Kampioneve dhe sfidojnë një skuadër që ka treguar se është një kockë e fortë dhe për skuadrat më të mëdha në Europë. Në Grupin C duhet përmendur takimi i Liverpulit dhe PSG-së.

“The reds” ishin finalist një edicion më parë dhe këtë sezon e nisin me malore. Pasi sfidojnë skuadrën më të etura ndoshta për të bërë mirë në Champions. Më poshtë do të gjeni të gjitha ndeshjet e ditës së sotme së bashku me oraret e tyre,

 

Grupi A

21:00| Monako – Atletiko Madrid

21:00| Klub Bryzh – Dortmund

Grupi  B

18:55| Inter – Totenhem

18:55| Barcelona – PSV

Grupi C

21:00| Cervena Zvezda – Napoli

21:00| Liverpul – PSG

Grupi  D

21:00| Shalke – Porto

21:00| Gallatasarai – Lokomotiva Moskës

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.