Rashica: Goli për familjen dhe legjendën Vokrri, nuk duhen më gabime

0

Milot Rashica ishte autori i golit për Kosovën në Ishujt Faroe, por në fund “dardanët” nuk arritën që të merrnin dot fitoren. Pas ndeshjes. Autori i golit ka komentuar ecurinë e Kosovës, por thekson se duhet shumë kujdes në dy ndeshjet e fundit.

“Jam shumë i lumtur për golin, por do isha më i lumtur po të fitonim. Pjesën e parë e filluam mirë, ndërsa në të dytën nuk e nisëm siç duhet, pasi u ndëshkuam e morëm lojën nën kontroll. Patëm disa raste,m por nuk i shfrytëzuan. Edhe kundërshtari bëri një ndeshje të mirë, por dhe fusha kishte ndikimin e saj dhe ishte e vështirë për ne”.

“Golin ia dedikoj familjes dhe tifozëve që më kanë përkrahur. Po ashtu dhe për legjendën Fadil Vokrrin”.

“Nëse do të fitonim sot do të ishte gjithçka e përfunduar, por do të mësojmë prej gabimeve dhe në dy ndeshjet e ardhshme do të jemi të përqendruar, pasi çdo gabim do na kushtonte, sepse diferenca nuk është shumë e madhe”.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.