“Pushtuesi i fushës” më fatlum, publikon foton e bërë nga Kristiano Ronaldo

0

Pyetja që mund t’u bëhet të gjithë tifozëve është: ccfarë do të ishit të gatshëm, për një fotografi me idhullin tuaj. Disa tifozë në “Olld Traford” vendosën të realizonin ëndrrën, duke zbritur në fushën e lojës. Ata sfiduan forcat e sigurisë dhe provuan të afroheshin te Kristiano Ronaldo.

Takimi me idhullin portugez ishte mjaft i rëndësishëm për të mos e shfrytëzuar mundësinë. Nga tre “pushtuesit e fushës”, për të cilët Manccester Junajtid rrezikon gjobën nga UEFA, vetëm njëri arriti t’i afrohej CR7, madje duke marrë si kujtim një selfie me një prej yjeve të futbollit botëror.

Fotografi e shkrepur nga vetë Kristiano, që mori telefonin e tifozit fatlum, duke pozuar brenda terrenit të lojës, ndërsa forcat e rendit po tentonin ta largonin të riun, për ta rikthyer në tribuna. Tifozi e publikoi imazhin në Instagram, duke i dedikuar edhe një mesazh idhullit të tij: “Përshëndetje djema, doja vetëm të falenderoja Kristianon. Nuk je vetëm një legjendë, por edhe një njeri i madh. Jam shumë i lumtur që bëra një selfie pranë teje, ëndrrat e mia u kthyen në realitet”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.