Premier Liga përcakton kalendarin, nis më 12 gusht

0

Duket sikur kampionati anglez përfundoi dje, por në ishull nuk ka pushi dhe përveç ritmit frenetik në merkato, tashmë është përcaktuar edhe kalendari për sezonin e ardhshëm.

Si zakonisht, Premier Liga nis shumë herët, që në 12 gusht, aq më shumë që është sezoni para Kupës së Botës dhe më 13 maj përfundon gjithçka.

Çelsi kampion e nis në Londër ndaj Bërnlit, Mançester Siti do të vizitojë Brajtonin debutues, Mançester Junajtid do të presë Uest Hemin, Liverpuli do të vizitojë Uotfordin dhe Arsenali do të presë kampionin e vjetshëm, Lester Sitin.

PREMIER LEAGUE – JAVA E PARË, 12 GUSHT

Arsenal v Leicester City

Brighton v Manchester City

Chelsea v Burnley

Crystal Palace v Huddersfield Town

Everton v Stoke City

Manchester United v West Ham United

Newcastle United v Tottenham

Southampton v Swansea City

Watford v Liverpool

West Bromwich Albion v Bournemouth

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online