Pirlo nuk do të jetë zëvendës i Mançinit!

0

Andrea Pirlo nuk do të jetë zëvendësi i Roberto Mançinit, trajnerit të kombëtares së Italisë.

Lajmi është publikuar nga prestigjozja “Ansa”, që citon se sipas burimeve të sigurta, kanë qenë drejtuesit e “Sky” (Pirlo do të jetë opinionist për Champions) dhe sponsorat personal ato që kanë mohuar këtë detyrë në kombëtaren katër herë fituese të Kupës së Botës.

Vendi i tij te Italia, pra si trajner “I dytë” do të merret nga Anxhelo Greguçi, ndihmës trajneri historik i Mançinit.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.