Paulinjo te Barcelona, hije skandali mbi Bartomeun

Hosep Maria Bartomeu ka korrur suksese të mëdha te Barcelona, por nga ana tjetër ka pasur edhe dështime, ndërkohë që është akuzuar shpesh për parregullsi financiare, si në rastin e blerjes së Nejmarit nga Santosi, gjyq ende i hapur.

Tani Barcelona po blen mesfushorin Paulinjo nga Guangzhu Evergrande. 40 milionë euro për një mesfushor 29-vjeçar, që duhet të zëvendësojë Iniestën? Nuk ka mundësi, diçka nuk shkon.

Nga Spanja dalin në dritë akuza të forta, që nëse vërtetohen, mund të largojnë turpshëm Bartomeun nga Barça.

Kompania e tij ADELTE Group, që merret me dizenjime, ndërtime e mirëmbajtje portesh, aeroportesh e rrugësh, ka aplikuar në një tender miliarder në Kinë, për të marrë përsipër projektin e Ishullit të Lules së Oqeanit (superprojekt, me një arqipelag artificial me luks të paparë për bosët e botës) ndërtuar nga grupi Evergrande. Po, ai që zotëron Guangzhu FC, klubin e Paulinjos.

Flitet se në tender merr pjesë edhe grupi ACS, president i të cilit është Florentino Perez. Nëse Barça merr Paulinjon, duket qartë lidhja e pistë e historisë dhe skandali do të ishte i madh nëse grupi i Bartomeut fiton tenderin. Për momentin është thjesht spekulim mediatik, por mjafton për të tërbuar tifozët dhe aksionerët e Barcelonës, ndaj nuk është çud që blerja e Paulinjos të anulohet fare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online