Pas tradhtisë së Dani Alveshit, Guardiola shpenzon 60 milionë për yllin e Totenhemit

0

Mançester Siti ka kompletuar blerjen e mbrojtësit të djathtë të Totenhemit Kajl Uoker për një shifër rekord për një mbrojtës: 50 milionë sterlina, ose 60 milionë euro!

Mbrojtësi 27-vjeçar nga Shefilldi do të veshë fanellën me numër 2 dhe tha pas firmës: “Pres me padurim të nis aventurën e re. Pep Guardiola është një ndër trajnerët më të respektuar në botë dhe mendoj se ai mund të më ndihmojë shumë për të rritur nivelin tim”.

HOT OFF THE PRESS: With his new shirt and squad number.

Sky Sports raportoi që në fillim të muajit se Uoker ishte objektiv real i Sitit, por gjithçka u ndal kur u fut në lojë Dani Alvesh. Gjithsesi, braziliani zgjodhi PSG-në dhe reagimi i Sitit ka qenë i fortë, duke shpenzuar një shifër rekord, që ka lumturuar Totenhemin, sepse trajneri Mauricio Poçetino ka pasur probleme me Uokerin kohët e fundit.

Totenhemi e bleu Uokerin për 5.9 milionë sterlina në vitin 2009, e huazoi një sezon mes QPR-së e Aston Vilës dhe prej vitit 2011 i ka besuar tërësisht krahun e majtë të mbrojtjes.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online