Pas aventurës së pafat te Tirana, Mustafa rikthehet në Superiore

Argjend Mustafa është zyrtarisht futbollist i Kamzës. Mesfushori nga Mitrovica ka firmosur sot me klubin e sapongjitur në Superiore, që vazhdon punën për ndërtimin e një ekipi serioz për sezonin e ri, sepse ka firmosur me portierin Argent Halili, mbrojtësin Hektor Idrizaj, mesfushorët Alfred Zefi e Bruno Arrabal dhe anësorin ofensiv  Masato Fukui.

Mustafa ka ardhur në Shqipëri në vitin 2012, te Besa, ndërsa më pas luajti për Partizanin e Laçin.

Sezoni i fundit ishte i mallkuar, sepse aventura te Tirana shkoi shumë keq dhe Mustafa prishi kontratën në janar, duke u kthyer në Kosovë. Pas disa muajsh te Vushtrria, 24-vjeçari kthehet në Superiore, pasi ka bindur Kamzën me paraqitjen në miqësoren ndaj Ilirisë, ku tregoi se fizikisht është në formë perfekte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online