Obamejang i “përbindshëm”, tripletë në 16 minuta (Video)

Pierr-Emerik Obamejang e ka nisur në mënyrë perfekte fazën përgatitore me skuadrën e Arsenalit. Sulmuesi i “Topçinjve” ka arritur të realizojë një tripletën golash në vetëm 16 minuta gjatë miqësores ndaj ekipit të “Boreham Wood” që militon në kategorinë e pestë të futbollit anglez “Natinonal League”.

Ndeshja ndaj ekipit gjysmë-profesionist është dhe debutimi i spanjollit Unai Emeri në stolin e skuadrës londinez. Tekniku bask, i cili pasoi legjendën Arsen Venger, ka si objektiv parësor të rikthejë Arsenalin në Champions me anë të renditjes në katërshen e parë të Premier Ligës, ose fitimin e trofeut të Europa League.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online