Nuk njeh asnjë humbje në boks, “ariu shqiptar“ ritkthehet në ring për tu ndeshur me rivalin ukrainas

0

“Ariu shqiptar” Reshat Mati do të ndeshet ditën e shtunë ndaj ukrainasit Vladyslav Baranov, ku do të kërkojë fitoren e 11-të në karrierën e tij profesionale. Kundershtari i Matit ka 7 fitore, 10 humbje e dy barazime, kurse nga ana tjetër shqiptari nuk ka pësuar asnjë humbje.

Në letër Reshat Mati është dukshëm favorit bazuar dhe në koefiçientet e bastoreve amerikane. Pas kësaj fitoreje pritet që Reshat Mati të përballet ndaj boksierëve me rekord më të mirë, në mënyrë që të tentojë fitimin e titujve botërorë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.