“Nuk gaboi Partizani, humbi Tirana dy pikë”! Nevil Dede e sheh ndryshe: Ja arsyeja, Partizani e donte edhe barazimin

0

Nëse për shumëkënd barazimi i Partizanit kundër Tiranës mendohej si hapi i gabuar i të kuqëve, Nevil Dede e sheh ndryshe. I ftuar në “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”, Dede është shprehur se Tirana ka humbur dy pikë dhe se Partizani luante edhe për barazimin. Kjo për shkakun se ekipi i Dajës do të luajë kundër Teutës në ndeshjen direkte ku do të kërkohej fitorja dhe nëse do ia dilte në derbi.

“Tirana humbi dy pikë nga tre të mundshme, Partizani luante me dy rezultate. Tiranës i duhej më shumë pasi Partizanit i duhej po njësoj fitorja në Durrës, atje do të shkonte po njësoj për një rezultat të vetëm. Prandaj them se Partizani nuk ka gabuar akoma, por humbi dy pikë Tirana. Bardheblutë kërkuan që të sulmonin, por nuk konkretizuan saktë”, tha Dede. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.