Nejmar nga sot ka një klauzolë të re, është thuajse i paprekshëm!

0

Sot për sot, Nejmar praktikisht është futbollisti më i kushtueshëm në botë. Duke marrë parasysh moshën e tij të re, sulmuesi i Barcelonës vlen më shumë se Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo, si një investim i vlefshëm për shumë vite.

Vlera e tij aktuale nuk llogaritet me saktësi, sepse çdo ditë përmenden oferta nga më të ndryshmet, por shifra më e besueshme, konkrete dhe e bazuar në ligj është ajo që gjendet në kontratën e tij. Si çdo lojtar në La Liga, braziliani ka një klauzolë largimi, e cila deri tani ka qenë 200 milionë euro, por sot ka ndryshuar.

Thanks @jucalderari …. ???

A post shared by Nj ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

Siç dihet, Nejmar është i lidhur edhe për pesë vite të tjera me Barcelonën dhe parashikohet se nga 1 korriku 2017 deri më 1 korrik 2018 klauzola e tij e largimit të jetë plot 222 milionë euro! Po, e lexuat mirë: 22 milionë më shumë. Por prisni, se ka prapë! Pas 12 muajsh, kjo shifër do të bëhet 250 milionë euro, aq sa e ka pasur Mesi para se të firmoste kontratën e fundit.

Rrjedhimisht, mund të themi se Nejmar është i papërballueshëm, sepse klubi që do shërbimet e tij duhet të përgatitet për t’i siguruar edhe një pagë prej më shumë se 30 milionë eurosh në vit (me të drejta të paprekshme të imazhit).

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online