Në “Olimpico” pritet spektakël, ja si zbresin në fushë Lacio-Napoli

0

Lacio-Napoli, një sfidë e cila nuk ka nevojë për prezantim… Një duel mes Inzagit dhe debutimi i Ançelotit në Serinë A në stolin e axurrëve, teksa rikthehet pas shumë vitesh.

Në një anë, Thomas Strakosha, në tjetrën Elseid Hysaj. Një derbi edhe shqiptar në “Olimpico”, teksa në fushë do të jetë edhe i shumëpërfoluri i verës, Milinkoviç-Saviç.

Ja formacionet zyrtare:
LACIO (3-5-1-1): Strakosha; Luiz Felipe, Açerbi, Radu; Marusiç, Parolo, Badelj, Milinkoviç-Saviç, Kacsres; Luis Alberto; Imobile. Tr.: Inzagi

NAPOLI (4-3-3): Karnezis; Hysaj, Albiol, Kulibali, Mario Rui; Alan, Hamsik, Zielinski; Kajehon, Milik, Insinje. Tr.: Ançeloti

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.