VIDEO | Gabim kolektiv në Peru, autogoli komik i radhës

Një autogol i pabesueshëm na vjen nga kampionati peruan i futbollit. Melgar mposhti Sport Rosarion me rezultatin 2-1, duke u ngjitur në krye të tabelës me 13 pikë, pas pesë javëve të para.

Vendasit kaluan në avantazh në minutën e 35-të me autogolin e Goionekes. Gjatë këtij episodi nuk ka gabuar vetëm mbrojtësi, por i gjithë reparti difensiv i Sport Rosarios.

Në fillim ka gabuar portieri, por dhe dy mbrojtësit e ekipit, të cilët nuk arritën të largonin topin, që përfundoi në rrjetë. Një autogol qesharak dhe ndër më të çuditshmit që janë shënuar ndonjëherë.

Miqtë arritën të barazonin rezultatin në minutën e 86-të, por Melgar shënoi në minutën e 95-të, duke marrë tre pikët e radhës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online