Mirabeli “fuori”, zyrtarizohet ndarja me Milanin

0

Pas Marko Fasones, edhe Masimiliano Mirabeli ndahet me Milanin.

Drejtori sportiv i kuqezinjve është takuar paraditen e sotme me presidentin e ri të Milanit, Paolo Skaroni, me të cilin ka biseduar për planet e së ardhmes dhe në fund është arritur vendimi për pushimin nga puna.

Mirabeli refuzoi prishjen e kontratës me konsensus, ndaj është pushuar dhe më vonë do te vendoset për dëmshpërblimin e tij.

Ndërkaq, Milani është ndaj përfundimisht nga e shkuara kineze dhe vetëm Xhenaro Gatuzo mbetet i paprekshëm, edhe për faktin se erdhi në mesin e sezonit të shkuar dhe është një legjendë e Milanit, i cili ka bërë punë të mirë dhe pronarët e rinj nuk mund ta largojnë në këtë moment, ku kërkohet stabilitet dhe sa më shumë afrimitet me tifozët, të cilët e duan shumë Gatuzon.

Tashmë Leonardo është futur në organigramën drejtuese të Milanit dhe pritet edhe zyrtarizimi i kthimit të Umberto Gandinit, i cili ka lënë drejtimin e Romës për të riveshur ngjyrat kuqezi, që i ka mbajtur për 23 vite plot suksese.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online