Milinkoviç lë Alijevin në stol, Imami e Kërkotiç risitë

0

Në Superkupë kampionët zhgënjyen shumë për sa i përket paraqitjes. Në këtë mënyrë trajneri Milinkoviç ka menduar që të bëjë disa ndryshime në formacion. Alla dhe Kale janë të dëmtuar dhe mungojnë.

Në portë Koliçi është i paprekshëm, ndërsa në mbrojtje pritet të ketë surpriza, pasi Imami i ka zënë vendin Rrumbulakut. Në mesfushë Bakaj dhe Shtubina do të jenë “pistonët”, ndërsa në qendër risia është Kërkotiç, i cili do të jetë mes Zeqirit dhe Musollit.

Rauf Alijev, i cili nuk e ka nisur aspak mirë aventurën me Kukësin, do të jetë në stol, ndërkohë që Guri do të jetë “lokomotiva” e verilindorëve në sulm.

Formacioni i mundshëm (4-3-2-1)
Kukësi: Koliçi – Hallaçi, Shameti, Hoxha, Imami – Musolli, Zeqiri, Kërkotiç – Bakaj, Shtubina – Guri

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online