Mertesaker s’i ndahet Arsenalit, i besohet posti i rëndësishëm

0

Per Mertesaker vari këpucë në gozhdë pas shtatë vitesh karrierë në skuadrën e Arsenalit, ekip në të cilin ka mbajtur dhe shiritin e kapitenit për vite me radhë. Klubi londinez nuk ka pranuar që marrëdhënia midis palëve të mbarojë me kaq dhe Mertesakerit i është besuar një post tejet i rëndësishëm.

Duke  filluar nga sot, gjermani është drejtori i akademisë së “topçinjve”, një post ky me mjaft përgjegjësi, pasi tek Arsenali gjithmonë u kanë krijuar mundësi brezave të rinj dhe Mertesaker duhet të sigurohen që kjo traditë të vazhdojë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.