Merr fund hetimi për Çerishev, del përgjigja e analizës për doping

0

Ishte shokuese deklarata e babait të Denis Çerishev para Kupës së Botës se djali i tij kishte marrë substanca të ndaluara. Ndonëse i ati i lojtarit rus theksoi se ishte gabuar më pas, nuk mund të kalonte pa një hetim nga federata spanjolle ky rast.

Pas analizave të anti-doping ka dalë dhe përgjigja. Ylli rus është i pastër dhe diçka të tillë ai e ka njoftuar përmes një postimi në “twitter” ku ka shpërndarë dhe përgjigjen që ka shkuar në adresën e klubit të tij.

Shumëkush ngriti vërtetë dyshime për këtë çështje, pasi performancë e skuadrës ruse në Kupën e Botës ishte vërtetë e habitshme. Gjithsesi, përgjigja e analizave dëshmon të kundërtën dhe lojtari i Valencias. 27-vjeçari do të vijojë i qetë të shohë përpara, për të dhënë më të mirën me klubin e tij.  Çerishev e ka kaluar të gjithë karrierën e tij në Spanjë, ku është aktivizuar dhe me ekipin e Real Madrid.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.