Merkato e janarit 2019 | Lëvizje intensive, ja si kanë ndryshuar skuadrat e Superiores!

0

Pjesa e parë e sezonit është mbyllur dhe skuadrat e Superiores kanë nisur lëvizjet e para në merkato. Momentalisht ka më së shumti largime dhe Kastrioti është klubi rekordmen.  SportEkspres.com ju sjell më poshtë lëvizjet e deritanishme të bëra nga klubet e Superiores.

LËVIZJET E MERKATOS SË JANARIT

PARTIZANI
Afrime: Fatjon Jusufi (Renova), Alesio Hyseni (Flamurtari), Lum Rexhepi (KuPS) , Dilly Duka (FC Motown), Hektor Idrizaj (Kamza), Kevin Mobilo (PS Kemi), Tijan Jaiteh (Al Markhiya); Largime: Alma Abo Uakili, Renato Gojkoviç (Mostar), Rron Statovci (Llapi), Senad Hysenaj (Besa), Eneo Bitri (Kamza – huazim), Fatjon Jusufi

KUKËSI
Afrime: Eduart Rroca (Luftëtari), Kristi Joti (Tomori – rikthim nga huazimi), Vasil Shkurtaj (Luftëtari), Faton Xhemaili (Radnik Surdulica), Olsi Teqja (Kamza), Valdet Rama (Yanbian Funde), Maurice Gomis (Spal – huazim) ; Largime: Haris Harba (Slovacko), Dino Shpehar (SKF Sered), Vangjel Zguro (Chattanooga Red Wolves SC), Donjet Shkodra, Shafik Tigruxha, Omer Toure (Juventus – rikthim nga huazimi; Sparti FC), Harallamb Qaqi (Kamza), Arlind Kalaja (Kastrioti – huazim)

TEUTA
Afrime: Erlis Frashëri (Kamza), Tomislav Bushiç (Flamurtari), Renato Arapi (Afjonspor) ; Largime: Bojan Gjorgievski (Kamza), Arsid Kruja (Vllaznia), Jurgen Peqini (Erzeni), Jurgen Vogli (Egnatia), Edison Ndreca (Kastrioti)

LAÇI
Afrime: Edmir Sali (Flamurtari), Irlian Ceka (Sambedetenese), Enis Çokaj (Lokomotiva Zagreb – huazim), Antoni Okpotu (Difaa El Jadida), Klaudio Çema (Dinamo), Malik Mane (Akhaik), David Domgjoni (Kastrioti) ; Largime: Klevis Hasanbelli (Turbina – huazim), Andi Hadroj (Bylisi), Xhevahir Sukaj (Flamurtari), Marjan Altiparmakovski, Erjon Dragoi

SKËNDERBEU
Afrime: Elmir Asani (Mauerwerk Sport Admira), Shqiprim Taipi (Shkëndija Tetovë), Idriz Toskiç (Bisceglie), Marko Pervan (Osijek), Kuasi Sibo (Watford U23); Largime: Realdo Fili (Luftëtari), Almir Ajzeraj (Ballkani – huazim), Saliou Guindo (Bylis), Arnaud Guexh, Benejam Demte, Ardit Hoxhaj (Luftëtari), Fidan Aliti (Kalmar), Reanto Ziko (Apollon Larisas)

FLAMURTARI
Afrime: Lejdi Liçaj (Luftëtari), Xhevahir Sukaj (Laçi); Largime: Alesio Hyseni (Partizani), Kristian Sirgi (Dunarea Kalarashi), Edmir Sali (Laçi), Tomislav Bushiç (Teuta), Goran Siljanovski (Rabotniçki), Muhamed Useini

LUFTËTARI
Afrime: Realdo Fili (Skënderbeu) , Mërgim Neziri (Petrolul Ploeshti), Riste Iljovski (Pelisteri), Angelos Hanti (Aititos Spata), Alvi Ahmetaj, Avernold Qyrani (Korabi – rikthim nga huazimi), Edvan Bakaj (Drita), Dimitris Kotsonis (Panachaiki), Eric Kofi Warden (Sparta), Ardit Hoxhaj (Skënderbeu) Largime: Eduart Rroca (Kukësi), Lejdi Liçaj (Flamurtari), Vasil Shkurtaj (Kukësi), Ivan Jakovljeviç, Vladan Milosavljev (Tyumen), Nemanja Janiçiç (Borac Banja Luka), Romario Cekaj, Balsa Radoviç

TIRANA
Afrime: Jurgen Goxha (Erzeni) ; Largime: Dejan Blazhevski (Rabotniçki), Sedat Berisha (Drita), Shpëtim Moçka (Bylisi)

KAMZA
Afrime: Arbër Shala (Drita – huazim) , Elidon Selaci (Burreli), Hallaramb Qaqi (Kukësi), Bojan Gjorgievski (Teuta) ; Largime: Erlis Frashëri (Teuta), Armand Rami (Kastrioti), Ognjen Roloviç, Mario Kirev (Drita),  Xhuljan Turhani (Vora – huazim), Olsi Teqja (Kukësi)

KASTRIOTI
Afrime: Edison Ndreca (Teuta), Armand Rami (Kamza), Brunild Pepa (Gjilani), Adolf Selmani (Iliria), Joan Beçka, Kleo Fejzaj (Elbasani), Erlind Koreshi (Egnatia), Amarildo Çekrezi, Kinglsi Obodike (Tomori), Edi Bojom (Bravos do Maquis),  Arlind Kalaja (Kukësi – huazim); Largime: Aleksandros Rahim (Egaleo AO), Pablo Gajego (CD Teruel), Mba Duval (North Karolina FC), Preston Tabertetaka, Enou Nkembe, Klajdi Kuka (Vora), Xhynejt Çutra (Turbina) , Vilson Lila (Gjilani), Sokol Mziu (Besa), David Domgjoni (Laçi), Çarles Atsina, Nikola Stijepoviç (Torpedo Kutaisi), Erblind Mulaj, Leonid Varfi (Burreli), Skënder Lilaj (Liria)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.