Mercedezi i pandalshëm, Hamilton më i shpejti në Montekarlo

0

Luis Hamilton do të niset i pari nesër në garën e Montekarlos për herë të 85-të në karrierë. Britaniku i Mercedesit regjistroi kohën më të shpejtë në një ndër pistat më të bukura të Formula 1.

Pas numrit 44 të skuderisë gjermane do të niset shoku i tij i skuadrës, finlandezi Valeri Botas. Maks Verstapen i Red Bull Austin Morris do të niset i treti dhe vetëm vendi i katërt për Sebastian Vetel.

Kokëkuqja bëri një gabim të pafalshëm me të riun Leklerk, i cili do të niset nesër nga vendi i 16-të.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.