Browsing Tag

Aris

Mavraj e Basha, çfarë shuplake në Kupën e Greqisë!

Nuk ika ku të shkojë më keq për skuadrën e Aristi, ku aktivizohen dhe dy lojtarë përfaqësueses së Shqipërisë, Migjen Basha dhe Mërgim Mavraj. Skuadra e Selanikut është mundur 3-2 në Kupë me skuadrën e Ergotelis, që luan një kategori më…

Nuk ka debutim për Mavrajn, Basha titullar në fitoren e Arisit

Mërgim Mavraj u transferua pak ditë më parë tek ekipi i Arisit të Selanikut. Mbrojtësi kuqezi ishte pa ekip prej shumë kohës dhe normalisht që i duhet pak kohë që të arrijë formën optimale, edhe pse në mënyrë individuale ka punuar në mënyrë…

Mavraj në Greqi, ja detajet e transferimit

Mërgim Mavraj ishte i grumbulluar nga Kristian Panuçi për ndeshjet me Izraelin dhe Skocinë, por nuk pasi asnjë minutë në dispozicion për qendërmbrojtësin. Me të drejtë deri diku, pasi 32-vjeçari ishte pa skuadër. Lajmi i mirë erdhi…