Lojtarët shajnë arbitrat? Në Champions ndodh e kundërta, Verrati akuzon gjyqtarin: Më tha ik q***

0

Shpesh herë kemi parë arbitrat të bien pre e dhunës psikologjike apo fizike gjatë një ndeshje futbolli. Vendimet e tyre vendosin shumë dhe janë pikërisht ato që vulosin fatin e takimeve. Për këtë arsye bëhen shpesh “viktimë” e tifozëve apo lojtarëve.

Por në Champions League ndodh e kundërta. Marko Verrati akuzon gjyqtarin Kuipers për fjalë fyese të thëna në drejtim të tij. “Arbiti më tha ‘ik q***‘ dy herë. Po ta them unë, do të më pezullonin për 10 ditë“, është shprehur mesfushori italian pas eliminimit në gjysmëfinale nga Manchester City./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.