Liverpuli merkato dhe në dalje, Klop largon të preferuarin e fansave

0

Klubi i Liverpulit ka ndërprerë bashkëpunimin me qendërmbrojtësin Ragnar Klavan. Estonezi largohet drejt Serie A, ku ka firmosur një kontratë 2-vjeçar me skuadrën e Kaljarit. 32-vjeçari iu bashkua ekipit të Jyrgen Klop, në verën e vitit 2016 pas transferimit nga Augsburgu për shumën e 5 milionë eurove.

Megjithëse një lojtar që më së shumtin e kohës ka ngrohur stolin, Klavan arriti të nderonte një marrëdhënie të çuditshme me fansat e Liverpulit, të cilët e trajtonin në një mënyrë të veçantë nëpër mediet sociale, por edhe në stadium, kur sa herë futej në fushë e prisnin me ovacione.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.