Lista e Kombëtares, një i afruar dhe dy largime

Trajneri Kristian Panuçi nuk do të ketë në dispozicion të tij për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin dy lojtarë të tjerë. Ermir Lenjani, ditën e djeshme nuk u stërvit me ekipin dhe tanimë ka lënë grumbullimin e kombëtares.

Lojtari tjetër që nuk do të jetë në këto dy ndeshje është portieri Alban Hoxha. Gardiani i Partizani pati probleme në ndeshjen me Laçin, teksa u desh ndërhyrja e mjekëve në disa raste. Problemet me gjurin e kanë penalizuar dhe kështu është larguar nga kombëtarja.

Në vend të tij me ekipin kuqezi do të bashkohet Elhan Kastrati, portieri i Peskarës. Momentalisht këto janë lëvizje në kombëtare, ndërkohë që më parë ka pasur edhe ndryshime të tjetra. Egli Kaja dhe Ergys Kaçe kanë qenë risitë pas shpalljes së listës në fillim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online