Lajm i madh nga Gjirokastra, Milinkoviç rinovon

0

Më në fund Luftëtari është zgjuar dhe e ka nisur duke dhënë një lajm të bujshëm: trajneri Mlladen Milinkoviç ka rinovuar, duke qëndruar në Gjirokastër edhe për sezonin e ardhshëm.

Serbi ishte surpriza e madhe e kampionatit të fundit, duke ngjallur interesin e Partizanit dhe klubeve të tjerë.

Nga kontrata e re trajneri do të marrë një pagë prej 4 mijë eurosh në muaj, ndërsa gjirokastritët i kanë vendosur edhe një klauzolë Milinkoviçit, i cili nëse deshiron të largohet nga klubi drejt një tjetri duhet të paguaj një dëmshpërblim prej 100 mijë eurosh.

Lajmi u konfirmua zyrtarisht nga zëdhënësi për shtyp Rigels Malile, ndërsa prej së hënës nis rindërtimi i skuadrës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online