Krauç dhe kriza e golit, si e shpëtoi babai dhe… birrat

0

Piter Krauç ka zbuluar një detaj të veçantë të karrierës së tij. Sulmuesi vuan gjithmonë kur i mungon goli dhe nuk mund të ndodhte ndryshe me sulmuesin anglez. Gjatë vitit 2005, ai aktivizohej me Southemptonin, ku shënoi 12 gola, por pa arritur të evitojë rënien e ekipit nga Premier Liga, mbas plot 27 vitesh.

Gjatë asaj verë, Krauç u transferua te Liverpuli dhe vuajti shumë për të gjetur golin me “The Reds”. Plot 1229 minuta pa shijuar emocionet dhe adrenalinën e golit dhe Krauç falënderon të atin, i cili ishte personi që e ndihmoi të kalonte periudhën e vështirë.

“Ishte një periudhë shumë e vështirë për mua. Më duhej të hiqja dorë nga blerja e gazetave dhe shikimit të televizorit. Pas ndeshjeve ulesha dhe pija birra me babain tim. Ai më ndihmoi shumë. Dilnim për të pirë, qeshnim dhe harronim gjithçka. Pastaj, të dielën ose të hënën më kujtohej: ‘Mos, nuk kam shënuar ende’”, përfundon 37-vjeçari i Stok Sitit për “The Sun”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.