Klubi njofton zyrtarisht, Zhulio Baptista mbyll aventurën në Rumani

0

Zhulio Baptista i habiti të gjithë me zgjedhjen e tij një vit më parë, teksa firmosi për CFR Kluzh, një ndër ekipet më të mirë aktual të Rumanisë. Braziliani, tashmë në moshë 37-vjeçare, nuk është se e shijoi shumë aventurën e tij, pasi aktivizimet ishin të pakta.

Gjithsesi, pak momente më parë, klubi i Kluzhit, ka njoftuar se kanë zgjidhur kontratën me sulmuesin, i cili do të jetë një lojtar i lirë tashmë. Kujtojmë, në karrierën e tij, Zhulio Baptista ka veshur fanellën e Realit të Madridit, Arsenalit, Sevijas apo dhe Romës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.