Browsing Tag

Romania

VIDEO | Rikthehet Llullaku, supergol dhe festë me shqiponjë

Azdren Llullaku është rikthyer te goli, teksa ka barazuar përkohshësisht sfidën ndaj Kraiovës, të cilën në fund, Astra arriti ta fitonte me shifrat 1-2. Fillimisht ishin vendasit që kaluan në avantazh, por në minutën e 76-të ishte…

I çmenduri Bekali: “Femrat në futboll? Vepër e djallit”

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali, është një ndër personazhet më të përfolur në Rumani dhe jo vetëm, teksa shpeshherë, jep deklarata të pazakonta. Diçka e tillë, ka ndodhur përsëri, ku rumuni ka folur për mediat vendase…